Kaip prižiūrėti elektrinę riedlentę?

Elektrinė riedlentė gali skambėti tarsi fantastinio filmo elementas, tačiau aktyvaus laisvalaikio ar ekstremalaus sporto šalininkai jau spėjo išmėginti ir pamilti šią transporto priemonę. Nepaisant to, kad ilgoji lenta asocijuojasi su nutrūktgalviais paaugliais, kurie įmantriais triukais stebina praeivius viešose miesto vietose, ji tapo alternatyvia kelionės į darbą, susitikimą ar mokymosi įstaigą priemone.

Elektrinė riedlentė, kaip ir įprastinė ilgalentė, reikalauja specialios priežiūros. Ji turi techninę įrangą, nuotolinį pultelį ir kitus komponentus, kuriais reikia tinkamai rūpintis tam, kad galėtumėte mėgautis šios transporto priemonės teikiamais malonumais. Tad dalinamės patarimais, kurie užtikrins malonias patirtis ir užkirs kelią neplanuotoms papildomoms išlaidoms.

  • Reguliariai valykite ir keiskite švitrinį popierių

Švitrinio popieriaus (angl. grip tape) būklė leidžia geriau arba prasčiau išsilaikyti ant elektrinės riedlentės. Vos tik šis sluoksnis tampa nešvarus ar pradeda nusidėvėti, išlaikyti pusiausvyrą ir nenuslysti nuo lentos gali tapti sunku.

Vanduo ir nešvarumai kenkia ilgosios lentos paviršiui. Tad turite reguliariai valyti dulkes, purvą ar kitus nešvarumus, o sudrėkusią lentą kuo skubiau nusausinti.

Riedlentės švitrinis popierius nėra amžinas. Kuo daugiau naudojate savo lentą, tuo greičiau jis nusidėvės. Rekomenduojame keisti šią dangą kas kelis mėnesius. Tai galite lengvai padaryti patys, įsigyję riedlentėms skirto švitrinio popieriaus ir klijų.

  • Išvalykite guolius

Ilgainiui elektrinė riedlentė gali tapti ne tokia greita, o jos ratukai suktis nebe taip, kaip tai darė vos tik ją įsigijote. Norėdami naudotis ja taip, tarsi ji būtų nauja, turite reguliariai išvalyti guolius. Tai purvinas, tačiau lengvas darbas, kuris leis greitai skrieti miesto gatvėmis.

Jums tereikia nusukti ratukus, išimti guolius ir juos išvalyti. Valydami taip pat galite juos sutepti. Tuomet ratukai suksis dar greičiau.

  • Patikrinkite techninę įrangą

Techninė įranga yra pagrindinis elektrinės ilgalentės komponentas, kuris leidžia jai pasiūlyti kitokius potyrius ir išsiskirti iš įprastinių riedlenčių. Tad turite įsitikinti, kad įranga yra pritvirtinta nei per sitpriai, nei per silpnai.

Netinkamas pritvirtinimas gali neleisti ilgajai lentai riedėti tiesiai ar kitaip sugadinti įrangą. Patariame prieš kiekvieną pasivažinėjimą patikrinti, ar techninė įranga neatsilaisvino ir yra tinkamai pritvirtinta.

  • Priveržkite važiuoklę

Jeigu elektrinė ilgoji lenta prarado manevringumą ir ją valdyti tapo sudėtinga, tuomet ji siunčia jums ženklą, kad metas priveržti važiuoklę. Ši užduotis – individuali. Priveržkite (ar atlaisvinkite) važiuoklę taip, kad galėtumėte komfortabiliai valdyti riedlentę. Tik nepriveržkite važiuoklės per daug, kadangi taip galite sugadinti ar sulaužyti įvorę.

  • Nevažiuokite per vandenį

Pralėkti per balą gali pasirodyti nutrūktgalviškas poelgis, kuriam sunku atsispirti. Tačiau tokios linksmybės gali liūdnai baigtis. Nepaisant to, kad elektrinė riedlentė yra atspari vandeniui ir važinėjimasis po šlapias vietoves jos įrangos nesugadins, drėgmė gali neigiamai paveikti guolius ir švitrinį popierių. Tad važinėjimasis po vandenį pareikalaus greičiau pakeisti šiuos elementus.

  • Rūpinkitės baterija

Neabejojame, kad norite, jog jūsų elektrinės ilgosios lentos baterija gyvuotų kuo ilgiau. Baterijos efektyvumas ir maksimali budėjimo trukmė leidžia ilgiau pramogauti ar keliauti. Tad riedlentės baterija turite rūpintis taip pat, kaip ir bet kuria kita ličių jonų baterija.

Niekada nepalikite baterijos itin karštoje patalpoje. Karštą vasaros dieną palikę baterija ant galinės automobilio sėdynės, tikrai padarysite jai negrįžtamą žalą. Baisiausia, kas gali nutikti – sprogimas. Baterijai nepakenksite laikydami ją kambario temperatūroje.

Elektrinės riedlentės baterija taip pat turi būti visada pilnai įkrauta. Tad grįžę po pasivažinėjimo, būtinai ją pilnai įkraukite. Tai padės tausoti baterijos ilgaamžiškumą.

References

    Gabrielė E. Hall

    administrator

    Domisi gamtą tausojančiomis transporto priemonėmis