IŠSKLAIDOME MITUS APIE ELEKTRINIUS DVIRAČIUS

„Jei man tiek laiko sekėsi minti dviratį pačiam, tad kodėl turėčiau galvoti apie elektrinį dviratį?“. Tai bene dažniausia mintis, kuri ateina į galvą kalbai pasisukus apie elektrinio dviračio įsigijimą. Antroji mintis, kuri seka po šios – argi šie dviračiai nėra skirti tinginiams?

Ir išties, elektrinius dviračius gaubia daugybė mitų, kuriuos išsklaidyti yra du būdai: imti ir išbandyti jį pačiam, arba perskaityti apie kitų žmonių patirtis ir nuomones. Būtent tai ir pasistengsime Jums atskleisti šiame tekste.

 

Elektriniai dviračiai – tinginiams?

Vienas iš pagrindinių vyraujančių mitų – elektriniais dviračiais dažniausiai važinėja tie, kurie tingi minti įprastinio dviračio pedalus. Tiesa yra ta, kad elektrinis dviratis Jums padeda atlikti viso labo pusę minimo darbo, tad likusią pusę laiko (arba daugiau) vis tiek turėsite minti patys.

Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad net 63% asmenų, važinėjusių elektriniais dviračiais, nukeliavo gerokai tolimesnius atstumus, o kitų apklausų duomenimis, pagalbiniu varikliu dažniausiai naudojamasi minant į statų kalną.

Taigi, galite būti ramūs, kad įsigijus šį dviratį Jūs staiga neimsite tinginiauti, netgi priešingai – pasijusite įkvėpti įveikti dar tolimesnius, neatrastus, tačiau elektriniu dviračiu pasiekiamus atstumus.

 

Sportas, ir dar kartą sportas!

Jei jau išsklaidėme tingumo mitą, kodėl gi nenuėjus dar toliau –  aptarkime, kaip važiavimas elektriniais dviračiais gali tapti Jūsų mėgstamiausia sporto šaka.

Dviračiai su elektriniu varikliu dažnai sveria daugiau už įprastus, neretais kartais jie yra sunkesni net iki 30 kilogramų. Todėl minti šį dviratį neveikiant elektriniam varikliui reikia netgi daugiau pastangų nei įprastai, o tokiu atveju Jūsų kūno raumenys gauna didesnę apkrovą.

Toks „apsunkintas“ minimas ypač gerai treniruoja Jūsų nugaros, šoninius bei pilvo raumenis, taip pat rankas, o didžiausia apkrova juntama atliekant posūkius. Šalia viso to, žinoma, treniruojami dar ir kojų raumenys, kadangi minti Jums vis vien tenka daugiau nei pusę viso važiavimo laiko, tad pasirinkus tinkamą trasą elektrinis dviratis Jums padės atlikti smagią, nuostabių vaizdų ir gamtos kupiną treniruotę.

 

„Švarus“ važiavimas

Elektriniai dviračiai visame pasaulyje išpopuliarėjo taip pat ir dėl kitos akivaizdžios priežasties – keliavimas iš vieno taško į kitą jais yra labai patogus ir „švarus“.

Esant poreikiui, galite daugiau naudotis elektriniu varikliu, ir mažiau minti, o tai reiškia, kad Jums pavyks išvystyti gerokai didesnį greitį, nei minant įprastinį dviratį, ir visai nesuprakaituoti.

Tai itin naudinga svarstant apie dviratį kaip priemonę pasiekti darbo įstaigą, kuomet galite važiuoti nors ir su kostiumu, kuris išliks toks pat švarus, kaip ir keliaujant automobiliu.

Kalbant apie greitį, galite įsigyti elektrinių dviračių, kurie išvysto net iki 100 km/h (!) maksimalų greitį.

Kadangi taip greitai miesto gatvėmis nevažiuojame net automobiliu, galima rinktis ir mažiau galingus elektrinius variklius, tačiau bet kuriuo atveju – jie net keletą kartų greitesni už įprastus dviračius, tad Jums nereikės jaudintis, kad su šia transporto priemone užtruksite kelyje.

 

Ateities sportas

Rinkoje prieš dvidešimt metų pasirodžius pirmiesiems masinės gamybos elektromobiliams visuomenės reakcija buvo dvejopa – kai kurie iškart panoro juos įsigyti, o likusi dalis išliko skeptikais. Šiandien elektriniai varikliai visame pasaulyje yra plačiai pripažįstama, gamtos išteklius tausojanti priemonė, užimanti vis didesnę rinkos dalį.

Elektriniai dviračiai taip pat ne išimtis. Šios transporto priemonės pardavimai auga tiek Europoje, tiek už Atlanto, kuriami vis naujesni, tobulesni modeliai, kurių pagrindinis vertintojas – galutinis vartotojas, t.y. mes ir Jūs.

O vartotojai apie elektrinius dviračius atsiliepia išties palankiai, kuriasi specialūs klubai ir draugijos, rengiami vis įdomesni maršrutai, į kuriuos keliaujama būtent šiomis transporto priemonėmis.

Kas bus toliau, galime numanyti žvelgdami į el. dviračių pirmtakus, elektrinius automobilius – elektrinių dviračių lenktynės, žaidynės ar kitos oficialiai pripažįstamos sporto šakos. Na, o mes prie ateities galime prisiliesti jau šiandien, įsigijus nuosavą dviratį su elektriniu varikliu.

References

    Giedrė Jocytė

    editor