Kaip apsisaugoti nuo traumų važinėjantis elektrinėmis transporto priemonėmis?

Važinėjimasis įprasta ar elektrine riedlente, paspirtuku ar dviračiu – vienas malonumas, tačiau jeigu nesilaikysite saugumo reikalavimų, pasivažinėjimas gali baigtis traumomis. Visai nesvarbu, ar esate nutrūktgalis ekstremalas, gebantis geriau riedėti nei eiti pėsčiomis, ar pradedantysis, vis tiek turite rūpintis savo ir kitų esimo dalyvių saugumu. Nuo nelaimingų atsitikimų kelyje niekas nepasaugotas.

Saugi kelionė reikalauja pasirinkti tinkamą aprangą, nešioti šalmą, mūvėti apsaugas ir įvertinti savo galimybes. Tačiau apsaugos nepadės išvengti nubrodzinimų ar kaulų lūžių, jeigu pervertinsite savo jėgas ir nepasirinksite saugaus greičio.

  • Nešiokite šalmą

Šalmo dėvėjimas ypatingai svarbus pradedantiesiems. Mokymasis važiuoti elektrine riedlente gali nebūti toks sklandus ir paprastas, tad gali tekti ne kartą nukristi. Tačiau net ir įgudusiems vartotojams patariama apsaugoti galvą nuo galimų nelaimių.

Važiuodami elektriniu paspirtuku ar dviračiu taip pat galite pakliūti į eismo įvykį. Kelyje pasimaišius pėsčiajam ar nepastebėjus kitos kliūties, lengva prarasti pusiausvyrą ar laiku nesustabdyti elektroninės transporto priemonės. Apsaugoti galvą itin svarbu dėl to, kad išvengtumėte smegenų sutrenkimo ar netgi mirties. Juk krisdamas galite stipriai trenkti galvą į šaligatvio bortelį.

  • Dėvėkite kelių, alkūnių ir riešų apsaugas

Kelių, alkūnių ar riešų apsaugos gali priminti vaikystę ir pirmąsias važiavimo riedučiais pamokais, kai tėvai, siekdami aspsaugoti nuo traumų, jums užmovė visas įmanomas apsaugas. Net jeigu tokia apsauga atrodo perdėta, patirti kaulų lūžius galite ir užaugęs.

Net jeigu renkatės mažą greitį ir važinėjate tik tiesia bei lygia danga, važinėjimasis elektrine riedlente vis tiek priskiriamas ekstremaliam laisvalaikio praleidimui. Vadinasi, galimybė patirti traumą, išauga. Tad dėvėti apsaugas padės išvengti stiprių sveikatos sutrikdymų.

  • Jei važiuosite priemone, viršijančia 45 km ribą, rinkitės viso kūno apsaugą

Visiems itin galingų elektrinių transporto priemonių vairuotojams yra BŪTINA dėvėti viso kūno apsaugą. Šis dviejų dalių kostiumas saugo vairuotojo kelius, alkūnes, pečius, šlaunis, nugarą, šonkaulius, kaklą ir blauzdas.

Paprastesnis viso kūno apsaugos variantas yra nugaros apsauga, kuri garantuoja viršutinės kūno dalies apsaugą nuo traumų ekstremaliose situacijose. Viso kūno apsaugą yra privaloma dėvėti elektrinių dviračių vairuotojams, tačiau mes rekomenduojame ją rinktis ir elektrinių riedlenčių vairuotojams.

  • Mūvėkite pirštines

Pirštinės yra dar vienas būtinas priedas. Lygiai taip taip kaip ir šalmas bei apsaugos, pirštinės padeda išvengti nubrozdinimų ir sumušimų. Maža to, galite įsitgyti tamsoje šviečiančias pirštines, kurios leis išlikti matomu net ir tamsiu paros metu, o tai yra itin svarbu važiuojant elektriniu dviračiu naktį ar prastai apšviestuose keliuose.

  • Pasirinkite tinkamą avalynę

Jokiu būdu nesugalvokite važinėti elektrine transporto priemone basomis ar avėdama aukštakulnius. Tai yra itin nesaugu! Tinkamos avalynės pasirinkimas yra dar vienas svarbus saugumo reikalavimas. Pasirinkite patogią laisvalaikio avalynę neslidžiu padu.

Pavyzdžiui, profesionalūs ilgalenčių naudotojai renkasi specialią sportinę avalynę. Tokie batai palaiko čiurną ir kulną bei leidžia atlikti įvairius triukus. Tačiau jeigu savo riedlentę naudojate tik megėjiškai pramogai, tuomet svarbiausia rinktis patogius batus su vulkanizuotos gumos arba poliuretano padu.

  • Įsitikinkite, kad transporto priemonė nėra pažeista

Prieš leisdamiesi į dar vieną jaudinančią kelionę, patikrinkite elektrinės riedlentės, paspirtuko ar dviračio techninę įrangą ir būklę.  Visai nesvarbu, kiek laiko praėjo nuo paskutinio jūsų pasivažinėjimo, ar kad naudojate šią transporto priemonę vienas, turite kiekvieną kartą įsitikinti, kad visos detalės ir komponentai yra tinkamai pritvirtinti, o baterija įkrauta. Net jeigu paskutinė kelionė buvo sklandi, turite būti tikri, kad atsilaisvinę riedlentės ratukai ar stipriai priveržta veržlė neišvers jūsų iš kojų tiesiogine žodžio prasme.

  • Įvertinkite savo galimybes

Daugelis nelaimių įvyksta tada, kai žmonės neįvertina savo galimybių ir gebėjimų. Elektrinės transporto priemonės gali suteikti itin daug teigiamų emocijų ir patirčių, tačiau jas prisijaukinti reikia palaipsniui. Jeigu tik pradėjote važinėti, visuomet rinkitės saugų greitį, o ne pasileiskite visu pajėgumu. Palaipsniui didinkite greitį ar išbandykite skirtingus greičio režimus.

Jeigu nesate patyręs, tuomet nesusigundykite atlikti ekstremalių triukų, kuriuos matėte internete patalpintuose vaizdeliuose. Tokie užmojai gali ne tik skaudžiai baigtis, bet atbaidyti nuo naujojo pomėgio. Nepamirškite, kad apsaugos gali tik sumažinti rimtų traumų tikimybę. Toliau viskas priklauso nuo jūsų pačių elgesio.

References

    Gabrielė E. Hall

    administrator

    Domisi gamtą tausojančiomis transporto priemonėmis