Kaip tinkamai prižiūrėti elektrinio dviračio, ilgalentės ir paspirtuko baterijas?

Jeigu norite, kad jūsų elektrinis dviratis, ilgoji lenta ar paspirtukas ilgai tarnautų, turite tinkamai prižiūrėti jų baterijas. Bateriją galime vadinti šių įrenginių širdimi – čia telpa visa priemonės energija, kuri jums leidžia ilgai važinėtis ir nepavargti. Žinoma, baterijos nėra amžinos, tačiau tinkama jų priežiūra užtikrins, kad elektroniniu dviarčiu galėsite važinėtis kur kas ilgiau.

Charged komanda, norėdama jums padėti išvengti papildomų didelių išlaidų, dalinasi patarimais, kurie padės išsaugoti bateriją kuo ilgiau.

1. Baterija turi būti visada įkrauta

Nesvarbu, ar naudojate elektrinę ilgalentę, dviratį, ar paspirtuką – visų šių transporto priemonių baterija turi būti visada įkrauta net ir tuomet, kai leidžiatės į trumpą kelionę.

Jeigu pilnai iškrausite bateriją, jos būdėjimo režimas ilgainiui sutrumpės. Jeigu iki šiol visiškai iškraudavote bateriją ir tik tuomet ją pilnai įkraudavote, turite pamiršti šį blogą įprotį. Turite ją visada pilnai įkrauti, o ne palikti iškrautą ar nepilnai įkrautą.

2. Venkite drėmgės ir nešvarumų

Drėgmė yra vienas didžiausių elektrinio paspirtuko, dviračio ar ilgalentės priešų. Nepaisant to, kad Charged baterijos yra atsparios drėgmei ir leidžia važinėti elektrine transporto priemone per lietų, grįžę iš tokio pasivažinėjimo, turite nusausinti bateriją.

Vanduo gali sąlygoti oksidaciją ir koroziją, o tai gali sumažinti baterijos budėjimo laiką. Siekdami to išvengti, kartą per mėnesį patikrinkite transporto priemonės kontaktus ir, jeigu reikia, juos išvalykite.

3. Laikykite bateriją vėsioje aplinkoje

Daugelis elektroninių dviračių, paspirtukų ir ilgųjų lentų baterijų yra užpildytos ličio milteliais, kurie sumažina elektros varžą esant aukštai temperatūrai. Tačiau bateriją svarbų laikyti optimalioje temperatūroje, nes itin aukštoje ar šaltoje temperatūroje, baterija greičiau išsikrauna.

Palieskite bateriją pirštu. Jeigu ji karšta, o ne tiesiog šilta, vadinasi turite ją atvėsinti. Tačiau nepamirškite, kad itin žema temperatūra taip pat gali jai pakenkti. Geriausia ją laikyti ir krauti kambario temperatūroje. Taip tikrai nepakenksite įrenginio baterijai.

4. Rūpinkitės baterijos talpa

Jeigu kurį laiką nesinaudosite elektrine ilgalente, paspirtuku ar dviračiu, turite vis tiek nepamiršti įkrauti įrenginio baterijos. Turite ją įkrauti kas 5-10 savaičių, kadangi nenaudojama baterija ilgainiui išsirkauna ir praranda savo talpumą.

Norėdami išsaugoti esamą baterijos talpą, turite neleisti jai išsikrauti žemiau 80% ribos. Be to, nepamirškite, kad nenaudojamą bateriją turite laikyti optimalioje temperatūroje.

5. Neatidarykite baterijos

Net jeigu esate smalsus žmogus ir jums įdomu, kas slepiasi baterijos viduje, nesugalvokite jos atidaryti! Tai itin pavojingas veiksmas. Ličio baterijos gali lengvai užsidegti ir netgi sprogti, tad ją atidarydami rizikuojate savo ir aplinkinių saugumu.

References

    Gabrielė E. Hall

    administrator

    Domisi gamtą tausojančiomis transporto priemonėmis