Pasirūpinkite savo saugumu važiuodami elektriniu dviračiu tamsiu paros metu

Elektrinis dviratis vis dažniau tampa alternatyvia kelionės į darbą priemone, o atvykę elektriniu paspirtuku į klasės susitikimą, neišvengsite susidomėjusių draugų dėmesio. Darbe ar draugų apsuptyje praleistos valandos gali prailgti, todėl namo tenka grįžti tamsiu paros metu. Tačiau ar esate jai tinkamai pasiruošę?

Kelionės tamsoje gali būti itin pavojingos, jeigu nedėvėsite šviesą atspindinčios liemenės, neturėsite žibinto ar kitų saugiai kelionei būtinų atributų. Daugeliu atveju automobilių vairuotojai žiūri į dviratininkus iš aukšto ir nelaiko jų lygiaverčiais eismo dalyviais. Tuo tarpu, dviratininkai nesiima visų reikiamų saugumo reikalvimų ir neįvertina, kad eismo įvykio metu, jie nukentės stipriau nei automobilio vairuotojas.

Važiuodami tamsiu paros metu elektriniu dviračiu, paspirtuku ar netgi ilgalente, turite įsitikinti, kad esate matomas. Tamsiu paros metu elektroninių transporto priemonių vairuotojams siūloma rinktis gerai apšviestus dviračių takus, tačiau tokia infrastruktūra išvystyta ne visur. Tad tamsoje jūs išnykstate ir tampate nematomas.

Prasto matomumo problema taip pat galioja, jeigu važiuojate įprastu keliu ar kertate važiuojamąją kelio dalį. Norėdami išvengti eismo įvykio, turite įsigyti ir naudoti šviesą atspindinčias priemones. Kuo daugiau jų turėsite, tuo labiau užtikrinsite savo saugumą. Jaustis kvailai dėl žybsinčių lempų, gausybės atšvaitų ar ryškiaspalvės liemenės tikrai nereikia. Rūpintis savo saugumu kelyje privalo kiekvienas eismo dalyvis.

Daugeliu atveju, dviartininkai pakliūva į eismo įvykius, kadangi nedėvi specialios šviesą atspindinčios liemenės, o jų dviarčiuose nėra pritvirtintų šviesų ar atšvaistų. Tai tradicinės, tačiau ne vienintelės priemonės, kurios leis kelyje jaustis matomais. Charged komanda primena, kad elektrinių transporto priemonių vairuotojai gali pasirūpinti šiomis priemonėmis:

Pagal Lietuvoje galiojančias kelių eismo taisykles, kiekvienas dviratininkas turi dėvėti šviesą atspindinčią liemenę. Dviračio gale turi būti pritvirtintas raudonos spalvos atšvaitas arba žibintas, dviračio priekyje – baltos šviesos žibintas, o ant stipinų – oranžinės spalvos atšvaitai. Atsižvelgiant į eismo įvykių statistiką, akivaizdu, kad tokių priemonių nepakanka.

Elektrinių dviračių ir paspirtukų savininkams taip pat rekomenduojame įsigyti prie transporto priemonės pritvirtinamas šviesas su posūkio signalais, kurios leis automobilių vairuotojams įvertinti jūsų elgseną kelyje. Viena iš naujovių – šalmas su integruotomis stabdžių lempomis ir pirštinės su LED šviesa. Šie naudingi aksesuarai padės atkreipti kitų eismo dalyvių dėmesį ir nepranykti tamsoje.

Ant elektrinio paspirtuko ar dviračio ratų taip pat galite pritvirtinti LED žibintus. Įvairių spalvų ratų šviesos taps ne tik unikaliu dekoro elementu, bet ir pavers jus matomus tamsiu paros metu.

Elektrinių transporto priemonių vairuotojams taip pat patariama įsigyti atšvaitines plėveles. Jas galima užklijuoti tiek ant elektrinių dviračių, tiek ant paspirtukų. Šios saugumo priemonės yra puikiai matomos ir iš šono, ir iš nugaros net ir pačią juodžiausią bei lietingiausią naktį.

Mūsų gaminami elektroniniai dviračiai ir paspirtukai turi atšvaitines juosteles ir šviečia tamsoje. Tačiau įprastai daugelis kitų dviarčių yra pardavinėjami be atšvaitų, šviesų ar kitų svarbių saugumą kelyje užtikrinančių elementų. Tad saugumas kelyje lieka kiekvieno dviračio ar elektrinio paspirtuko savininko asmeniniu reikalu. Jeigu vis dėlto renkatės kitų gamintojų produkciją, netaupykite savo saugumo sąskaita ir įsigykite visas reikiamas priemones.

Šiuolaikinė pasiūla leidžia rinktis iš gausybės skirtingų atšvaitų, žibintų, šviesą atspindinčių liemenių ir kitų komponentų. Rinkitės tik kokybiškas priemones, kurios užtikrina didelį matomumą tamsiu paros metu, kuomet kyla daugiausiai eismo įvykių. Nepamriškite, saikas čia nereikalingas – tamsoje jūs privalote būti aiškiai matomas.

References

    Gabrielė E. Hall

    administrator

    Domisi gamtą tausojančiomis transporto priemonėmis